#1 2009-07-13 15:43:41

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Dawno, dawno temu...

Czyli jak rozpoczęła się Twoja przygoda z M&A?

U mnie wszystko zaczęło się od pierwszej polskiej emisji Sailorek^^
Później był Super Świnka i Wojowniczki z Krainy Marzeń (czy jak to się nazywało^^")

A później to już poszło z górki^^

A jak było z Wami?


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#2 2009-07-13 23:25:37

sadako

Moderator

12951434
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 112
Punktów :   
Skąd: Sprzed komputera
Wiek: 16 (a może raczej 6?...xD)
Idol ^^: Yuuya xD
Ulubiona piosenka^^: "Uso"

Re: Dawno, dawno temu...

Ja zawsze miałam kontakt z M&A, ale dopiero w 6 kl. podstawówki zaczęłam się tym bardziej interesować, jak przyszła do mnie przjaciółka i dała 'Naruto' do poczytania. ZAciekawiło mnie cholerstwo, a że wiedziałam, że można sobie mangi kupować bez problemu ( szczególnie 'bezproblemowe' są serie mang, które nie są wydawane w Polsce, albo te z opóżnieniami, kilku-miesięcznymi ^^' ) to zaczęłam je czytać...

Póżniej to już poszło z górki xD

Offline

 

#3 2009-08-07 22:24:40

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

Re: Dawno, dawno temu...

Drzewniej była taka stacja telewizyjna - Polonia1 się zwała.
Tam emitowali różne anime dla dzieci, a ja jako dziecię wraz z bratem oglądaliśmy i chłonęliśmy dżapański świat.
Później na Polsacie były Sailorki.
Następnie DB.
A później coraz więcej różnych, różniastych xD

Offline

 

#4 2009-08-08 09:29:08

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: Dawno, dawno temu...

Czyli, tak jak ze mną, wszystko dzięki Poloni1 ^^


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#5 2009-08-21 14:58:44

madeinbed

bywalec

11867075
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-08-18
Posty: 141
Punktów :   
Skąd: Wrocław
Wiek: 15
WWW

Re: Dawno, dawno temu...

Hmm... A ja niedawno....
Wszyscy tak się jarali m&a, więc oczywiście Bed się wkurzyła i stwierdziła, że ona nie będzie(nienawidzę się za tę przekorność). No, ale spróbowala. Włączyła jakieś anime, siedzi, ogląda. I takie 'eeeeee'. Dobra. Dałam sobie spokój.
No to później przyszedł chłopak, wcisnął 7 tomów Angel Sanctuary. Przeczytałam, zakochałam się. Jakieś pół roku temu to było, także... króciutko.
Obejrzałam już kilka anime, z 'klasyków' na razie nic - kolejna rzecz, w której objawia się, że koty chodzą własnymi drogami. Mangi... Przeczytane Angel Sanctuary do 8(ja chcę, żeby mi ktoś wreszcie użyczył 9;(), Tokyo Mew Mew 2 tomy, Nie, dziękuję 1 tom i... Chobits, dwa tomy. To by było na tyle, ale nadal się rozwijam!

A co do Sailorek... Hm, generalnie siedziałam sobie kiedyś, jak byłam malusia i oglądałam jakiś odcinek, ale mi się nie podobało:(. Chociaż teraz żałuję, że nad tym nie siedziałam, tylko grałam w MarioBross na pegazusie, bo z czasem zaczęło mnie interesować, o co w tym chodzi. Pewnie kiedyś, jak znajdę dłuuuuuuugą chwilę, to nadrobie;)


What should we do, Ohshibaru? :x

Offline

 

#6 2009-08-22 10:09:00

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: Dawno, dawno temu...

To nie jest tak, że każdy musi znać klasykę. JA po prostu uważam, że jest lepsza od wydawanego współcześnie gówna (przepraszam za słownictwo, mam na myśli naruto itp). Chobitsy są moim zdaniem piękne i warto je znać, a co do Sailorek. Osobom wychowanym na bardziej współczesnych anime może być ciężko przetrwać pierwsze serie. Kreska nie powala, jest mnóstwo błędów (znikające i pojawiające się przedmioty, czasami sztuczne, nieruchome tło). Ale za to ostatnia seria jest zupełnie inna. Kreska się poprawiła, podobnie polskie tłumaczenie (wybaczcie, ale to jest jedyne anime, które zawsze oglądam z lektorem. Pani Danuta Stachyra wymiata!!). Co do samej treści anime - może nie jest zbyt głęboka. Opiera się w sumie na prostych schematach. Ale ma w sobie to coś, przez co warto poświęcić 36 godzin na oglądnięcie tego^^
Oke, rozpisałam się...^^"
Co do tego, że niedługo jesteś fanką - to nic złego^^ Ja też w moim "fanostwie" miałam kilkuletnią przerwę, podczas której jedynymi seriami tego rodzaju, które akceptowałam były Sailorki, Chobitsy i Fushigi Yuugi...
Potrafię Cię zrozumieć, jeśli idzie o Twoją przekorność xD Jestem taka sama xD Moi znajomi nie tolerowali M&A, więc Lily zaczęła to kochać ^^


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#7 2009-08-22 10:29:11

madeinbed

bywalec

11867075
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-08-18
Posty: 141
Punktów :   
Skąd: Wrocław
Wiek: 15
WWW

Re: Dawno, dawno temu...

Haha:)
Ja po prostu jakoś... jak szukam nowych anime czy mang, to nie patrzę na to, ile osób to zna, tylko czy temat mnie interesuje... Z kolei jeśli chodzi o kreskę to nie przeszkadza mi, jeśli nie jest zbyt dobra(spójrzmy choćby na Paradise Kiss). Sądzę, że pewnie przejdę przez te wszystkie DeathNote, Bleache i inne... Ale na razie chcę zaspokoić tą pierwszą ciekawość, a później zabrać się po do bardziej fanowsko!


What should we do, Ohshibaru? :x

Offline

 

#8 2009-08-22 10:33:26

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: Dawno, dawno temu...

Bleach >< Sorka, ale Lily ma swoje poglądy na temat takich anime ><
Przez Death Note próbowała przebrnąć, żeby nie było. L jest słodki. Ale anime... powiedzmy, że nie dla mnie^^"
Cóż... może właśnie tu leży różnica między nami... mnie właśnie ciekawią klasyki. To, co teraz wszyscy starsi fani anime wspominają z łezką w oku. A te nowsze... Czasami mi się podobają (jak NANA czy Kuroshitsuji, czy nawet FMA), ale... Problem z tymi anime jest taki, że oglądniesz je raz i koniec. A np. Sailorki w całości widziałam pięć razy. Teraz oglądam po raz szósty. Ale może faktycznie to po prostu ja jestem zboczona ^^"


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#9 2009-08-22 14:45:08

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

Re: Dawno, dawno temu...

Madeinbed - jakie tematy anime/mang Cię interesują, jeśli można zapytać^^'

Death Note - dobry pomysł, ale seria powinna się na ok 20 odcinkach skończyć. Reszta odcinków jest dobijaniem dobrego początku i zabijaniem interesującego pomysłu na anime...

Bleacha nie widziałam xDDD za dużo odcinków - nie chce mi się ściągać ; ))

Tak, SM najlepsze xD Można oglądać i oglądać - nigdy się nie znudzi xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl