#1 2009-07-21 14:32:34

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

DEATHGAZE

Wiem. Nie wyglądam na osobę, która słucha takiej muzyki. I w sumie nie słucham. Ale mam słabość do pewnych dwóch piosenek (przez pewną osobę, o której tu nie wspomnę), więc zdecydowałam się coś tu o nich wkleić.

http://4.bp.blogspot.com/_JOcwIa35DX4/SahGIlv7msI/AAAAAAAAAxQ/uEbf5ok1cxI/s400/ATgAAAB3j_UI84MfUBbNsWkjUvCG6pPbGu2P_IIdmB_rLSXOD_nThhY9uu0lNAmTkXBNdnqAg-rICe2sgWJAtK4pgY5rAJtU9VBKUpJdMvrEDLXpwyv7_umtxHntsg.jpg

Skład :

    * wokal: Ai
    * perkusja: Naoki
    * bas: Kosuke (ex Wild Turkey)


PROFIL
Deathgaze to grupa określana ze względu na pochodzenia mianem 'Nagoya Kei'. Przez fanów zachodnich często zaliczana do kategorii Visual Kei, tak na prawdę nie jest typowym przedstawicielem tej sceny.

Ich wizerunek jest mroczny a muzyka znacznie cięższa niż w przypadku 'przeciętnego' zespołu VK. W ich muzyce dostrzec można wpływy zachodniego brzmienia - nu-metalu czy metalcore.
Warto podkreślić, że równie dobrze co w ostrych i agresywnych utworach sprawdzają się w bardziej melodyjnych (Memento Mori) czy spokojniejszych (shishuu) piosenkach.


W swej karierze zespół przeszedł już kilka zmian składu, w tym dość istotną zmianę wokalisty, jednak ich brzmienie pozostaje w zasadzie takie samo, głównie za sprawą basisty Kosuke.

BIOGRAFIA
Deathgaze powstał w lipcu 2003. W początkowym składzie grupy znaleźli się Kanna (ex-Lapiaqilyze, w którym był wokalistą), Ai (ex-Keil), Naoki oraz Hazuki (obaj ex-Berry).

Zespół rozpoczął działalność od grania po klubach, a siedem miesięcy później ukazał się ich pierwszy maksi-singiel, 294036224052.
Na przestrzeni marca i kwietnia 2004 zespół przebywał w trasie, a podczas jej ostatniego koncertu skład opuścili Hazuki i Kanna. Hazuki został wokalistą lynch., natomiast Kanna dołączył do składu Puppet Mammy.

Tego typu problmy często stają się przyczyną końca zespołu, jednak pozostali dwaj członkowie deathgaze nie zamierzali się tak łatwo poddawać. W październiku do grupy przyłaczyli się wokalista Sou (ex-Be≒Luna) oraz gitarzysta Naoto (ex-Keil).

Pierwszą płytą wydaną z nowym składem był CHAOS, który ukazał się w lutym 2005. Płyta okazała się sukcesem, i w sierpniu wydana została druga edycja, wzbogacona o dodatkowy utwór.

W listopadzie ukazał się singiel Downer, a zespół ruszył w trasę promocyjną Drug Overdose Death, w ramach której zagrał kilka koncertów one-man. Trasa zakończyła się 22 stycznia 2006 koncertem one-man w Meguro Rock May Kan, podczas którego fani obdarowani zostali DVD z klipem.

W kwietniu 2006 do sprzedaży trafił specjalny, dostępny jedynie podczas trasy koncertowej singiel Fuhai to fusei. W lipcu natomiast ukazał się pierwszy album deathgaze - genocide and mass murder, a zespół ruszył w trwającą dwa miesiące trasę genocidal venom.

źródło : http://jame-world.com/pl/

Official : http://www.deathgaze.jp/


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#2 2009-09-22 10:06:34

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

Re: DEATHGAZE

Świetny zespół.
Trochę mi przypomina choćby lynch. mój kochany <3

A jakie to dwie piosenki, Lily? xD

Offline

 

#3 2009-09-22 18:14:03

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: DEATHGAZE

Jakieś takie zboczone. W tej chwili nie jestem pewna... Jedna to było "Paranoida Parade" czy jakoś tak, a drugie, to takie gdzie krzyczą cały czas "fuck me I want You fuck me" itd xD Strasznie się z tego polewałam^^" Może dlatego, że jestem dziwna xD""""

Inaczej. Ogólnie nie chodzi o to, że tylko się polewałam. Ogólnie mi się podobało, bo poprawiało mi to w jakiś niewyjaśniony sposób humor. O. ^^


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#4 2009-09-22 19:43:23

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

Re: DEATHGAZE

Hahaha, no to ładnie xDD Można się było spodziewać xDD

Offline

 

#5 2009-09-24 17:03:03

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: DEATHGAZE

Sugerujesz coś? o_O xD"


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#6 2009-09-25 12:37:55

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

Re: DEATHGAZE

Nie, nie  - nic xDD''

Offline

 

#7 2009-09-25 18:23:38

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: DEATHGAZE

No! Już się bałam, że będę zmuszona przywołać Cię do porządku! *groźna minka*
Wiesz, funkcja admina zobowiązuje... xD

Nie no, serio. Nie mój typ muzyki, ale czasami, szczególnie kiedy jestem zła, lubię ich posłuchać i pokrzyczeć "fuck meeeee!!" xD


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#8 2009-09-25 20:56:45

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

Re: DEATHGAZE

Hehehe, ależ mnie? nie trzeba^^'''''

Zauważyłam, że takiej muzyki nie słuchasz - dlatego tak zapytałam, bo mnie to, nie powiem, zaintrygowało xD

Offline

 

#9 2009-10-05 09:39:19

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: DEATHGAZE

Ne, ostastnio jakąś inteligentną ich piosenkę słuchałam na lastfm i mi się spodobała o_O

Szok o_O

Chyba muszę się z nimi bliżej zapoznać xD


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#10 2009-10-05 11:59:14

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

Re: DEATHGAZE

haha, Lily, zabiłaś mnie - inteligentną piosenkę? xDDD (jaką jaką?)
Deathgaze to ciekawy zespół, ale nie każdy przecież musi lubić taką muzykę ^^''' wtedy byłoby zbyt nudo xD''

Zresztą ja wolę posłuchać tak płytę albo dwie, albo wszystko danego artysty i wtedy wiem, czy mi się podoba.
Większość zespołów zmienia się w czasie - czasem na lepsze (np. yyyy... Buck-Tick!!!!), czasem na gorsze (np. D'espairsRay) xD






btw. a co to jest "inteligentna piosenka"? xD'''''''''''' (w sensie, że bez "fuck meeeee"? xD'''' pod względem muzycznym czy tekstowym? a może i tym, i tym? xD''' baka ne ; ))))

Offline

 

#11 2009-10-10 11:56:37

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: DEATHGAZE

Oczywiście, że z 'fuck me'! A co innego może się Lily wydać "inteligentne"? Weź pod uwagę, że słucham Hide xD:P
"Downer" jakoś tak xD

Ja też lubię tak robić, tylko, szczerze mówiąc, po prostu nie mam na to czasu! *sniff sniff*
Dlatego poznaje zespoły po kawałku przez jakieś pół roku i później dopiero stwierdzam "tak" albo "nie" ^^

Deathgaze nie jest zespołem, jakich zwykle słucham, ale nie powiem - nawet, nawet do mnie przemawiają^^


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl