#1 2009-07-21 16:06:56

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Rodzice kontra J Music

Czyli co rodzice myślą o Waszych upodobaniach muzycznych?

Moi są tolerancyjni, bo wychowali już moje trzy siostry z czego najstarsza również jest fanką J Rocka^^"
Chociaż woleliby, żebym słuchała takiej muzyki jak oni w dzieciństwie (wiecie jak to jest... "za moich czasów..." itd><)
Ale ogólnie są tolerancyjni. Mama nawet lubi kilka kawałków moich ulubionych zespołów^^
A jak to jest u Was? ^^


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#2 2009-08-07 21:56:17

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

Re: Rodzice kontra J Music

Moi rodzice są bardzo wyrozumiali (brat mniej ; )), więc nigdy nic złego o moich szerokich zainteresowaniach Japonią (a więc i o j-music) nie mówili.

Offline

 

#3 2009-08-17 21:35:53

sadako

Moderator

12951434
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 112
Punktów :   
Skąd: Sprzed komputera
Wiek: 16 (a może raczej 6?...xD)
Idol ^^: Yuuya xD
Ulubiona piosenka^^: "Uso"

Re: Rodzice kontra J Music

moi nie wiedzą.

znaczy, wiedzą że slucham japońskiej muzyki, nic więcej.
No ale co by jeszcze mogli wiedzieć? xD

Offline

 

#4 2009-08-18 11:06:02

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: Rodzice kontra J Music

... "-Mamo, mogę sobie powiesić na ścianie zdjęcie nagiego Akiego? **
- Dziecko, rozumiem wiele, ale FACETA? ^^"
- ... A mogę sobie powiesić zdjęcie nagiej Sadako? **"

Cóż... Moi rodzice wiedzą sporo o mojej pasji (przechodzili to z Siostrzyczką) ale są tolerancyjni. Bo wiedzą, że jak mi zabronią, to będzie gorzej xD
A moje siostry są kochane^^ Jedna też słucha J Rocka, druga lubi Japonię, a trzecia jest tak zapatrzona w siebie, że nic jej nie przeszkadza xD"""


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#5 2009-08-21 14:35:26

madeinbed

bywalec

11867075
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-08-18
Posty: 141
Punktów :   
Skąd: Wrocław
Wiek: 15
WWW

Re: Rodzice kontra J Music

Haha:D
U moich rodziców proces dowiadywania się, jakiej muzyki słucham jest baaardzo powolny. Oni chyba nadal uważają mnie za punkówę i fanatyczkę Mansona, chociaż teraz zupełnie przerzuciłam się na screamo, post-hardcore, no i poznaję jrock...
Ale może to dlatego, że ostatni rok spędziłam ze słuchawkami, ale teraz wracam do głośników, haha. Także zobaczymy, co oni na to powiedzą;). Ale raczej o muzyce z nimi nie rozmawiam, szczególnie że właśnie nasze gusta coraz bardziej się różnią.


What should we do, Ohshibaru? :x

Offline

 

#6 2009-09-28 10:24:58

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: Rodzice kontra J Music

W sumie spoko^^ Moi starsi twierdzą, że nic im do tego, jakiej muzyki słucham xD
I w sumie dobrze, bo gdyby znali teksty hide, albo deathgaze, to by we mnie zwątpili xD"
Albo moje kochane Mitsuyubi <3

Moja starsza twierdzi, że Mao ma dziewczęcy głos ><
Ne, a co powiedzeliby Wasi starsi, gdybyście chciały... np... Zafarbować się na różowo? (Czy jak Lily twierdzi, na hidexD)
Moi powiedzieli, że spoko^^
Starsza twierdzi, że jestem młoda i mogę robić głupie rzeczy, i tak później będę żałować xD"

Problemem jest tylko to, że nie mam aż tyle kasy^^"
Trochę to kosztuje, a powiedziała "spoko, ale płacisz sama", czyli tak, jak z kolczykami xD
A jakie jest (czy w przypadki Yume raczej było^^) podejście Waszych rodziców? ^^


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#7 2009-09-28 13:17:14

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

Re: Rodzice kontra J Music

Moi rodzice? ich to jakoś średnio interesowało, czym jest j-rock (i nadal interesuje ich to słabo), bylebym im tylko nie puszczała na cały regulator muzyki, to jest gites xD Mój brat ma większe uwagi xD ale on nie lubi j-rocka... j-music w ogóle nie lubi... >.>
Rodziców mam tolerancyjnych pod tym względem xD
Poza tym często z moją mamą rozmawiam czy to o visual kei, czy o anime, czy o szerzej pojętej kulturze japońskiej i jakoś nie miała nigdy żadnych obiekcji xD a wręcz przeciwnie xD jest na tak...

...bo nie słyszała Deathgaze, lynch., Nega itd. xDDDD ale czego uszy nie słyszą... xD chociaż do na przykład Rammstein nic nie mieli moi rodzice, to może i... ale nie, nie, wolę nie ryzykować xD''''''

Jakbym sobie włosy na różowo przefarbowała? mój brat padłby ze śmiechu, moi rodzice patrzyliby z powątpiewaniem xD ale wielkiej wojny by nie było, bo jestem już za stara, tyle że też bym sama musiała sobie to sfinansować xDD Z kolei gdybym chodziła do szkół, to pewnie byliby przeciwko ; ))) ("ale że na różowo?!")
...i do pracy w szkole by mnie nie przyjęli ; ))

Offline

 

#8 2009-09-28 17:56:05

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: Rodzice kontra J Music

A ja bym chciała mieć nauczycielkę z różowymi włosami! Od razu wiedziałabym, że można z nią pogadać i że jest wesoła:)

Akurat o visualu moja starsza ma kiepskie zdanie ("Przez to wszystko zaciera się odwieczna granica między mężczyzną a kobietą, wszystko jest takie otwarte i przesto traci swoje piękno" itp><)

Ale w sumie cieszy mnie to, że rodzice w ogóle z  tego co widzę stają się coraz mniej tacy... zamknięci, jeśli wiesz o co mi chodzi. Pamiętam jakie wojny moja mama urządzała lata temu mojej siostrze, gdy zaczęła słuchać j music i cieszę się, że współcześni rodzice starają się tego unikać:)


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#9 2009-09-29 09:56:09

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

Re: Rodzice kontra J Music

Lily napisał:

A ja bym chciała mieć nauczycielkę z różowymi włosami! Od razu wiedziałabym, że można z nią pogadać i że jest wesoła

Ja też. Ale dyrekcja i rodzice uczniów nie ^^'''''''''''

O visual? no ja mojej tłumaczyłam xD dogłębnie xD tzn. nie pokazywałam PVek, bo jakoś jej do tego nie ciągnie, ale prezentowałam różnice między spojrzeniem europejskim (względnie też amerykańskim) i azjatyckim (z naciskiem na Japonię), poza tym przypomniałam o dość podobnym zjawisku poza Azją na przykładzie Queen czy Kiss xDD Działa xD

Tak. Niektórzy rodzice bardziej się teraz otwierają.
Pamiętam, jak moja koleżanka z gimnazujm słyszała same niepochlebne opinie ojca nt. m&a...

Dobrze, że czasy się zmieniają xDD

Offline

 

#10 2009-09-29 15:32:39

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: Rodzice kontra J Music

Zmieniają, ale też nie do końca. Na widok np. Many czy choćby Hikaru, moja starsza dostaje apopleksji i krzyczy xD"""""""

Chociaż w sumie kiedyś taks samo reagowała na Gackta xD Znaczy za czasów "Mizerable" chociażby xD

Ja ostatnio napisałam wypracowanie na angielski na temat visual kei
Jestem z siebie dumna xD
Pani kazała mi się zmieścić w 250 słowach ><
Powiedziałam jej, że "X Japan" i "Visual kei" to jedno, nie dwa słowa xD i tylko dzięki temu się zmieściłam xD
Chociaż ciężko było xD

Ale to nie rodzic, tylko nauczyciel, więc w pewnym sensie to był offtop...
Chociaż nie do końca. Ona pewnie też ma dzieci:) Albo i wnuki, bo w sumie wygląda...
Ale to już nieistotne xD


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#11 2009-09-29 16:53:00

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

Re: Rodzice kontra J Music

No wiesz - rodzice zbyt drastycznie nie mogą zmienić swojego podejścia do visual kei, bo byłoby to podejrzane. Ale stopniowo, delikatnie, począwszy od SIDów poprzez bardziej visual kei(owe) zespoły.. xDD

Hahaha, dobre - X Japan i visual kei to jedno słowo, nie dwa xDD brawo xDD
Ciekawe, co anglistka pomyśli o visual kei? xD To jaki był temat, że o visual pisałaś? moje hobby? xD
Z tymi wnukami to mi się też podoba - na wnuki już wygląda?
Ja ostatnio w recenzji książki o Japonii pisałam o visual kei i oceniający moją pracę na ten temat nic nie wspomniał niestety.. ech... tak to jest z ludźmi nieznającymi visual kei... xD''''

Wybacz za offtop, Pani Adminko xD''''''''''''''''

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pllast minute nad morzem materace hilding Zegarki Lorus