#16 2010-01-03 13:20:46

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: Hotaru no haka

Zgadzam się z Tobą, Kochanie...
Ale takie jest właśnie życie. I chociaż to boli i wkurza - cieszę się, że są ludzie, którzy nie boją się tego pokazać.

Wiesz, ten film powstał w tym samym czasie, co Totoro. Oba wyszły spod skrzydeł Studia Ghibli. I w założeniu oba miały trafić do szkół, jako filmy do nauki, pokazujące właśnie okrucieństwo wojny, ale też samych ludzi. Oczywiście, prędko okazało się, że film Mistrza przyćmił Grobowiec, szczególnie, że pokazywał wszystko troszkę inaczej, a nie wprost, i w ten sposób nie oddziaływał tak, w szczególności na młodszego widza. Ale dla osoby takiej jak ja Grobowiec Świetlików, który dosłownie zwala z nóg (wg Szwagra wszystkie filmy tego twórcy takie są, a ja wierzę mu na słowo) jest filmem, który naprawdę warto znać. Bo nie ma  nim owijania w bawełnę. Jest w nim wprost pokazane właśnie to, na co uwagę zwróciłaś, Skarbie. I właśnie fakt, że bohaterowie są tak zwykli, ludzcy i dobrzy działa na widza tak, a nie inaczej. Właśnie to, że ofiarami padają ludzie, którzy nie powinni. Tacy jak my.

Nie chodzi o to, że na tym filmie masz płakać. Ale o te uczucia, które w Tobie budzi. Tą pustkę, bezsilną złość, żal... I głęboki, głęboki smutek, który pozostanie w Tobie i będzie powracał przy każdym wspomnieniu tego filmu.
Bo, moim zdaniem, jest to typowy film antywojenny. Aż po oczach wali 'Patrzcie do czego to prowadzi!' Szkoda, że takich filmów powstaje stosunkowo niewiele, a w Polsce w ogóle niewiele o nich słychać.

Hide, ale się rozpisałam, mam nadzieję, że zrozumienie o co mi chodziło^^"


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#17 2010-01-03 17:09:32

sadako

Moderator

12951434
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 112
Punktów :   
Skąd: Sprzed komputera
Wiek: 16 (a może raczej 6?...xD)
Idol ^^: Yuuya xD
Ulubiona piosenka^^: "Uso"

Re: Hotaru no haka

Ja rozumiem.
Nic dodać,nic ująć, Lil-chan.

Offline

 

#18 2010-01-04 09:02:40

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: Hotaru no haka

Cieszę się

Znaczy może nie do końca cieszę biorąc pod uwagę temat ^^"

Więc fajnie, że mnie rozumiesz:*


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwodomierze wrocław Fonoskopia Serwis mitsubishi Warszawa