#1 2009-08-07 12:38:32

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

D

http://img35.imageshack.us/img35/236/15949807.jpg

Wspaniała mieszanka metalu i melodyjnego rocka - tak określić można muzykę D. W dość krótkim czasie po powstaniu zespół zdążył wyrobić już sobie markę, zapewne dlatego, że znacznie wyróżnia się z tłumu innych indiesowych zespołów visual kei. Ich największy atut to na pewno wokal a zaraz po nim różnorodność kompozycji. W ich muzycznym dorobku odnajdziemy zarówno ciężkie gitarowe kawałki jak 'Face' czy 'Vampire Missa' jak i piękne nastrojowe ballady w stylu 'Tsukiyo no Koi Uta', z których każda jest swego rodzaju popisem artystcznym wokalisty. Swoim pięknym, czystym i głębokim głosem Asagi potrafi wprost oczarować! Pracował na to długo, będąc wcześniej wokalistą kilku innych zespołów. Kluczem do sukcesu dla D okazało się być właśnie doświadczenie!

Datę powstania D określa się na marzec 2003 roku. Po rozpadzie Syndrome w 2002 jego trzej byli członkowie: Asagi (ex-Balsamic, ex-Je*Reviens), Ruiza (ex-Distray, ex-Laybial)i Sin (ex-With Sexy, ex-NEO-SADISM, ex-Vasalla) zdecydowali się wspólnie kontynuować muzyczną karierę. Znalazłszy sobie basistę - Renę (ex-Persona) oraz perkusistę - Hirokiego (znanego z zespołów takich jak Aioria i S to M), już w kwietniu 2003 roku dali pierwszy koncert. Podczas Shock Jam 2003 wystąpili obok takich gwiazd visual kei jak Nightmare czy Lareine. Niewiele później, bo już w lipcu tego samego roku wypuścili pierwszy mini album zatytułowany 'New Blood'.

Niestety nieoczekiwanie pojawiły się problemy. Najpierw, tuż przed datą wydania 'New Blood', po zaledwie 3 miesiącach gry w zespole Sin odszedł by zająć się innym projektem. Niecałe dwa miesiące po tym wydarzeniu Ruiza trafił do szpitala. Na czas jego nieobecności w szranki zespołu przyjęci zostali Hide-zou, były wokalista As'Real i gitarzysta S to M, oraz Tetsu, znany z Domestic+Child. W tym okresie działalności grupa zmieniła nazwę na Night of the Children.

Po pewnym czasie Hide-zou (prawdopodobnie pod wpływem Ruizy) dołączył do zespołu na stałe jako drugi gitarzysta, a niepotrzebny już w zespole Tetsu założył wraz z Ayano (ex-Vidoll) grupę Gimikku. Wzmocnione D szybko się odrodziło i znów pod pierwotną nazwą już 27 listopada 2003 roku dali swój pierwszy one-man live w Meguro Rock May Can. Podczas tego koncertu rozprowadzany był singiel 'Alice'.

Rok 2004 D zaczął się wydaniem kolejnego mini albumu - 'Paradox'. Płyta ta szybko opatrzona została nalepką SOLD OUT a plasując się na 13 miejscu indiesowej listy Oricon, pozwoliła zespołowi wejść do ścisłej czołówki najlepszych niezależnych zespołów japońskich. Powiększyła też znacznie grono fanów D, a zawarta na niej piosenka 'Night-ship "D"' stała się chyba najpopularniejszym kawałkiem zespołu. To właśnie podczas niej na koncertach fani wyjmują swoje flagi i wymachują nimi w rytm muzyki (w ściśle określony przez Asagiego sposób oczywiście!). W niecałe dwa miesiące później ich piosenka pojawiła się na składance Cannonball Vol.1. 6 maja 2004 roku to kolejny ważny moment dla D. Tego dnia formacja dała kolejny solowy koncert - Yume narishi kuuchuu teien w Shibuya O-West, podczas którego otrzymać można było darmowe video zespołu. Dokładnie 6 dni później na rynku pojawił się singiel noszący tę samą nazwę. 'Yume narishi kuuchu teien' okazał się być istnym strzałem w dziesiątkę - sprzedawał się jeszcze szybciej niż poprzedni krążek, wprowadzając D na 5 miejsce listy Oricon!

Teraz wszystko szło już jak z płatka. Od maja do sierpnia 2004 życie muzyków D wypełnione było ciągłymi koncertami, a w listopadzie podczas 3 koncertów rozprowadzany był nowy maxi singiel, 'Mayutsuki no Hitsugi'. Koniec roku 2004 uwieńczyli nową wersją pierwszego mini albumu 'New Blood - second Impact'. Niewiele później, 12 stycznia 2005 roku, światło dzienne ujrzał maxi singiel 'Mahiru no koe ~Synchronicity~'. Przez kolejne sześć miesięcy D sporo koncertowało, zdobywając sobie coraz większe grono wielbicieli.

22 czerwca ukazał się kolejny singiel - 'yami yori kurai doukoku no a cappella to bara yori akai jounetsu no aria', z tytułową piosenką wyraźnie zainspirowaną musicalem Upiór w operze (co nie dziwi, zważywszy na fakt, że kwietniowe tournee D nosiło nazwę THE PHANTOM OF THE OPERA). Razem z singlem pojawiło się także to, na co wszyscy fani czekali od dawna - DVD z klipem! Jednak nie to miało okazać się największą tegoroczną niespodzianką dla fanów D. Zaraz po wydaniu 'yami yori...' zespół ogłosił iż 28 września ukarze się ich pierwszy pełen album. I dotrzymali słowa, pomimo tego, że w trakcie nagrywania zespół niespodziewanie opuścił Rena. Powód jego nagłej decyzji nie został ujawniony.

Nie chcąc przerywać nagrań zespół, zamiast rekrutować nowego członka, powołał do tej roli Hide-zou. Utalentowany gitarzysta szybko przyzwyczaił się do funkcji basisty i tym sposobem pierwszy pełny album D ukazał się bez opóźnienia. 'The name of the ROSE' ukazał się w dwóch wersjach z różnymi klipami, a sama płyta to wspaniała kompozycja poruszających ballad oraz szybkich, mocniejszych utworów. Słowem, wszystkiego co dla D właściwe. Hide-zou grał na basie także podczas letnich koncertów, w tym podzas wspólnej trasy z zespołem D'espairsRay, która zakończyła się koncertem w Ebisu Liquidroom koncertem celebrującym wydanie pierwszego numeru magazynu sponsorowanego przez D - Mad Tea Party.

Pod koniec roku fanów zaskoczyła wiadomość, iż nowym basistą grupy został Tsunehito, znany m.in. ze SCISSOR czy Givuss, a więc zespołów o całkiem innym od D stylu. W lutym ukazała się nowa edycja pierwszego albumu, wzbogacana o utwory nagrane z nowym członkiem zespołu. Miesiąc później zespół ruszył w trasę Ultimate Lover świętującą trzecią rocznicę powstania D. W maju do sprzedaży trafiły nowe edycje dwóch singli, których pierwotne nakłady zostały dawno już wyprzedane - 'PARADOX' oraz 'Yume narishi kuuchuu teien'. W drugiej połowie roku Ruiza wydał swoją drugą solową płytę a kilka miesięcy później w jego ślady poszedł także Asagi. Nie przeszkodziło im to w wydaniu w sierpniu kolejnego singla oraz w nagraniu drugiego full albumu, 'Tafel Anatomie', który do sprzedaży trafił 18 października. Pierwsza edycja rozeszła się tak szybko, że już miesiąc później do sprzedaży trafiła druga.

Rok 2007 rozpoczął się serią specjalnych koncertów one-man w lutym, a w marcu do sprzedaży trafiło ich pierwsze koncertowe DVD. W kolejnym miesiącu ukazał się nowy singiel, a na lipiec zapowiedziany jest następny. Zespół ten nie marnuje czasu, nieustannie grając kolejne koncerty, wydając nowe płyty i powiększając grono swych fanów.

źródło: http://www.jame-world.com/pl/database-a … -93-d.html


Single
"Tightrope" (September 23, 2009)
"Snow White" (January 21, 2009)
"Yami no Kuni no Alice/Hamon" (September 3, 2008)
"BIRTH" (May 7, 2008)
"Schwarzschild" (August 15, 2007)
"Ouka Saki Some ni Keri" (July 18, 2007)[3]
"Dearest You" (April 25, 2007)
"Taiyou wo Okuru Hi" (August 3, 2006)
"Yume Narishi Kuuchuu Teien 2006" (May 3, 2006)
"Yami Yori Kurai Doukoku no A Cappella to Bara Yori Akai Jounetsu no Aria" (June 22, 2005)
"Mahiru no Koe ~Synchronicity~" (January 12, 2005)
"Mayutsuki no Hitsugi" (November 4, 2004)
"Yume Narishi Kuuchuu Teien" (May 12, 2004)
"Alice" (27th November 2003)

Albumy
D TOUR 2008 "Alice in Dark edge" FINAL (Limited Release) (March 23, 2009)
"Genetic world" (February 25, 2009)
"Neo Culture ~Beyond the World~" (November 7, 2007)
"Tafel Anatomie" (October 18, 2006)
"Yume narishi kuuchuu teien 2006" (May 3, 2006)
"Paradox 2006" (May 3, 2006)
"The Name of the Rose 2006" (February 8, 2006)
"The Name of the Rose" (September 28, 2005)
"NEW BLOOD ~second impact~" (8th December 2004)
"Paradox" (7th January 2004)
"NEW BLOOD" (18th July 2003)

DVD
D TOUR 2008 "Alice in Dark edge" FINAL (March 23, 2009)
LAST INDIES TOUR 2008 Follow me~05.05FINAL Akasaka BLITZ~ (July 30, 2008)
Tafel Anatomie Tour 2006 (March 14, 2007)

źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/D_(band)

=================================================================
Absolutnie rewelacyjni!
Polecam każdemu, kto lubi mocniejsze granie niż Shido xDD (chociaż nie brak też pięknych ballad w wykonaniu D)
W głosie Asagiego można się zakochać <3
Wspaniałe występy na żywo - świetne pod względem wokalu Asagiego, gry Ruizy, Hide-Zou, Hirokiego i Tsunehito, ale też pod względem oprawy graficznej xD

Edit: Tak, to visual kei <3

Ostatnio edytowany przez Yume (2009-08-07 12:41:00)

Offline

 

#2 2009-08-07 16:42:53

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: D

Zjesz mnie? Zjesz mnie? Mam nadzieję, że nie... ^^" Nie przepadam za nimi ^^"
Nie jestem pewna czemu. W sumie coraz bardziej przekonuję się do mocniejszego brzmienia, ale jakoś tak... Nie wiem... Jeszcze do nich chyba nie dojrzałam ^^"


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#3 2009-08-07 19:56:50

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

Re: D

Nie zjem xDD ...na razie ; )

Dam Ci trochę czasu do przemyślenia tego, co tu napisałaś ^.~

A tak na poważnie - nie każdy musi ich lubić, ja to wiem, wiem i... (nie) mogę zrozumieć ; )

Ostatnio edytowany przez Yume (2009-08-07 19:57:08)

Offline

 

#4 2009-08-08 09:22:57

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: D

^^ Arigato xD
Nie no jasne, kiedyś jakaś ich piosenka nawet mi się spodobała, ale nie pamiętam jaka ^^" Jak wrócę to spróbuję^^


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#5 2009-08-09 20:51:38

Yume

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-06
Posty: 994
Skąd: Kraków
Wiek: 24
Ulubiona piosenka^^: "Watashi wa ame"

Re: D

Ze swojej strony mogę polecieć na początek np.: "Sleeper", "Mahiru no Koe", "Hamon" (w razie czego służę linkami ; )).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl