#1 2009-07-21 19:36:51

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Full Metal Alchemist

http://www.animepaper.net/upload/thumbs/wallpapers/Full-Metal-Alchemist/%5Blarge%5D%5BAnimePaper%5Dwallpapers_Full-Metal-Alchemist_winfieldchung_8037.jpg

FullMetal Alchemist (jap. 鋼の錬金術師, Hagane no Renkinjutsushi?, Stalowy Alchemik) – manga autorstwa Hiromu Arakawy oraz dwie serie anime, seria gier wideo i pełnometrażowy film animowany na jej podstawie.

Akcja toczy się w alternatywnym świecie, bardzo podobnym do naszego, w roku 1914. Technologia jest zasadniczo analogiczna do istniejącej wówczas w świecie rzeczywistym, zatem brak komputerów czy internetu, choć istnieją np. pociągi i telefony.

Podstawową różnicą między tym i naszym światem jest istnienie alchemii, która jest formą nauki. Wymaga ona dużej wiedzy i zdolności. Jak każda nauka i alchemia rządzi się swoimi prawami, podstawowym jest zasada równowartej wymiany (jap. tōka-kōkan): aby coś uzyskać, należy w zamian poświęcić coś o tej samej wartości. Alchemia wykorzystywana jest zarówno w dobrych celach, takich jak tworzenie i ratowanie, jak i złych – niszczenie i zabijanie. Dlatego istnieją specjalne jednostki wojskowe, w których szkoleni i zatrudniani są wyselekcjonowani najlepsi alchemicy, których podstawowym zadaniem stało się wspomaganie żołnierzy podczas konfliktów zbrojnych. Nazywani są oni państwowymi alchemikami; z racji swych unikatowych umiejętności każdy z nich już na początku swej kariery otrzymuje stopień równy stopniowi majora.

Główni bohaterowie to bracia Edward Elric i Alphonse Elric, mieszkający sami z matką Trishą, ponieważ ojciec, Van Hohenheim – poważany alchemik – opuścił ich, gdy byli mali. Jako początkujący alchemicy odnosili pewne sukcesy w alchemii. Pewnego dnia ich matka zachorowała, a niedługo potem zmarła. Transmutacja ludzi była niezbadaną, niebezpieczną dziedziną alchemii i była surowo zakazana przez prawo. Mimo to, Edward i Alphonse zdecydowali się na podjęcie ryzyka i przywołanie matki do życia.

Wynik ich działania okazał się tragiczny dla obu braci, mających wówczas odpowiednio 11 i 10 lat. Transmutacja zakończyła się porażką. Bracia otworzyli tzw. Bramę – twór widziany tylko przez tych, których dotyczyła ekstremalna wymiana; w zamian za pokazanie braciom "Prawdy" w myśl zasady równowartej wymiany zabrała lewą nogę Edwarda, a Alphonsa wciągnęła w całości w siebie. Edward chcąc ratować Alphonsa, w ostatniej chwili poświęcił swoją prawą rękę, aby zatrzymać duszę brata – udało mu się ją osadzić w starej zbroi stojącej nieopodal kręgu, który nakreślili.

Zaklęty w zbroję Alphonse uratował brata niosąc go do domu przyjaciółki Winry Rockbell, która wraz z babcią Pinako specjalizowała się w tworzeniu automatycznych zbroi – mechanicznych protez utraconych kończyn. Z powodu otrzymanych kończyn Ed otrzymał później przydomek Stalowego Alchemika (jap. Hagane no Renkinjutsushi). Ed postanowił naprawić swój błąd i przywrócić ciało brata. W dalszym ciągu upatrywał swoją szansę w alchemii, dlatego też postanowił zaciągnąć się do wojska i pracować dla niego na kontrowersyjnym stanowisku państwowego alchemika, aby mieć swobodny dostęp do zbiorów biblioteki wojskowej.

Podczas swoich wędrówek Edward i Alphonse natrafiają na trop Kamienia filozoficznego, substancji pozwalającej na ominięcie podstawowego prawa równowartej wymiany (brak potrzeby dania czegoś w zamian). Odkrywają jednak, że nie zawsze dostaje się to, czego się pragnie.

źródło: Wikipedia

Ogólnie. Pierwsza seria jest super. W drugiej z kolei pierwszy ending to 'USO'...^^"
Ale.
Mnie osobiście nie kręci odtwarzanie tej samej historii po raz kolejny.
Pierwsza seria - ok. Trochę odeszła od mangi... Nawet trochę bardzo... Ale mimo wszystko to nie powód, aby w drugiej serii zaczynać historię PO RAZ KOLEJNY OD SAMEGO POCZĄTKU. Ile można...?
Ale to tylko moje zdanie.
Ogólnie serię lubię. Pierwszą serię oglądałam chętnie, z niecierpliwością czekam na kolejne chaptery mangi, ale drugi sezon anime mnie nie wkręcił. Może to się zmieni - kto wie?

A jakie jest Wasze zdanie? ^^


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

#2 2009-08-17 18:57:01

sadako

Moderator

12951434
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 112
Punktów :   
Skąd: Sprzed komputera
Wiek: 16 (a może raczej 6?...xD)
Idol ^^: Yuuya xD
Ulubiona piosenka^^: "Uso"

Re: Full Metal Alchemist

FMA <3
Moje ulubione glównie ze względu na piostaci , humor no i niesamowitą fabyłę *_*
A po zakończeniu beczałam całą noc...znaczy, nie po filmie ^^'
"Pierwsza seria - ok. Trochę odeszła od mangi... Nawet trochę bardzo... Ale mimo wszystko to nie powód, aby w drugiej serii zaczynać historię PO RAZ KOLEJNY OD SAMEGO POCZĄTKU. Ile można...?"-->No właśnie dlatego, że pierwsza odeszla od mangi, zaczęli drugą, która nie odchodzi (jak na razie xD) od mangi.Jak denerwuje cię oglądanie tego samego to zabierz się za FMA:B od 15 odcinka.Tam jest już Ling ( z głosem Mamoru Miyano...*_*)
~offtop~
Właśnie.Jak denerwuje cię oglądanie tego samego w kółko, to nie zabieraj się za odcinki 2-8 Haruhi Suzumiyi ^^'
~koniec offtopu~

Offline

 

#3 2009-08-18 10:31:17

Lily

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 1365
Punktów :   
Skąd: przybywasz?
Wiek: XVI ^^
Idol ^^: Aki<3
Ulubiona piosenka^^: 'Mousou Nikki' <3

Re: Full Metal Alchemist

*ściana* Ale po co mi od odcinka 15, skoro tam już chyba nie ma USO? o_O
Nie wiem, może kiedyś się zdecyduję, ale teraz jakoś mi ciężko... ^^"
Ale cóż... FMA to FMA^^


PINK SPIDER!!

'If she is hot, she is a guy!'

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plArtykuły motoryzacyjne